Ekobord Levhaları Teknik Özellikleri

İnsana ve doğaya saygılı hammadde kullanımı, yüksek enerji verimliliği sunan üstün yalıtım özellikleri, yanmaya karşı yüksek direnci, uzun kullanım ömrü ve her iklim koşuluna uyum sağlayabilmesiyle öne çıkan Ekobord dış cepheme kaplaması, doğallığı ve estetik görünümü cephenize getiriyor.

A1 SINIFI YANMAZLIK

Ekobord fibercement levhalar, EN-13501-1’e göre A1 sınıfı yanmazlığa sahip. Bu özelliği ile mevcut yönetmelikler kapsamında yüksek katlı binalarda güvenle uygulanır. Yangına Tepki ve Tutuşmazlık deney raporlarının yanı sıra, Yanma Isısının Tayini deney raporuyla da tasdiklenmiş olan bu özellik, aynı zamanda yangının sönmesine de yardımcı oluyor.

YÜKSEK DAYANIKLILIK VE SU İTİCİLİK

Fibercement levha üretiminin önemli bir parçası olan pres üretim hattında son teknolojiler kullanılıyor ve pres hattı 7.000 ton kapasiteyle presleme yapıyor. 12 mm kalınlığında üretilen levhalar, pres ile 10 mm levha olarak kullanıma hazır hale getiriliyor. Bu işlem ile yoğunluğu artan levhaların katmanları görünmez hale geliyor; mukavemetleri artıyor ve levhalar minimum termal genleşme ile ısıl değişimlere karşı yüksek direnç kazanıyor.

SINIRSIZ TASARIM ÇÖZÜMLERİ

Preslenerek şekil almaya müsait hale gelen fibercement levhalara, CNC tezgâhlarda çeşitli desenler verilerek estetik bir görünüm kazandırılıyor. Ayrıca talebe göre fabrikada özel ölçülere göre kesim yapılabiliyor.

DAHA CANLI DOKU VE RENKLER

Ekobord fibercement levhaların desenleri kalıp esnasında veriliyor. Desenin kalıptan verilmesi levha dokularını daha belirgin hale getiriyor, dış cephelerde daha canlı dokular elde ediliyor.

UZUN ÖMÜR DÖRT MEVSİM KORUMA

Ekobord tarafından üretilen ürünler, sayısız laboratuvar çalışmaları ile dış cephelerde en yüksek performansı sağlayacak şekilde üretiliyor. Bu ürünler yaşlandırma testlerine tutularak yıllar sonraki dış cephe etkileri inceleniyor. Bu şekilde binanın ömrü boyunca dış cephede güvenliği sağlanmış oluyor.

Adresimiz


Merkez: Pancarlı Mah. Bahriye Üçok Cad. No: 14 Ufuk Apt. Altı
Şehitkamil - Gaziantep
Şube Fatih Sultan Mah Melek Sok No: 11
Nizip - Gaziantep

Tel : 0342 517 60 37
Cep: 0552 781 27 35
Cep: 0552 787 27 35

info@capanyapi.com